زبان پژوه

آزمون پی ای تی (PET) چیست؟ برای چه کسانی کاربرد دارد؟ و مراحلش چگونه است؟

آزمون پی ای تی (PET) چیست؟ برای چه کسانی کاربرد دارد؟ و مراحلش چگونه است؟

آزمون پی ای تی PET یکی از آزمون های زبان رایج دانشگاه کمبیریج انگلستان است. PET سرواژه کلمه های Preliminary English Test می باشد. این آزمون برای افرادی که می توانند انگلیسی گفتاری و نوشتاری در سطح متوسطه به کار ببرند طراحی شده است. این آزمون هر ساله در بیش از ۸۰ کشور و با شرکت ۷۰۰۰۰ داوطلب برگزار می گردد.

آزمون پی ای تی (PET) در سطح ۲ آزمون های کمبریج قرار دارد. قبولی در این سطح نشان گر این است که زبان آموز مهارت های زبانی لازم برای تعامل در موقعیت های مختلف کاری و اجتماعی را در یک جامعه انگلیسی زبان داراست. همانند دیگر امتحانات کمبریج، PET چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، درک مطلب و مهارت بیانی، به همراه دانش لغت و گرامر زبان انگلیسی را شامل می شود.

آزمون پی ای تی PET شامل سه دفترچه: Reading and Writing ,Listening و Speaking می باشد. نمره آزمون های Reading و Writing مجموعاً ۵۰% نمره آزمون نهایی در حالی که آزمون های Speaking و Listening هر کدام ۲۵% نمره آزمون را شامل می شود.

امتحان اول: ریدینگ و رایتینگ (مدت زمان ۱ ساعت ۳۰ دقیقه)

Reading – میزان توانایی درک اطلاعات از علایم و مقالات عمومی داوطلبین در این آزمون سنجیده می شود. داوطلبین توانایی خود را در استخراج اطلاعات از متون کوتاه به همراه درک نظر نویسنده و تأثیر آنها روی خوانندگان جامعه هدف مورد ارزیابی قرار می دهند.

Writing – داوطلبین باید قادر باشند تا موقعیت ها، نظرات و رویداد ها را شرح داده و بنویسند.

پیشنهاد زبان پژوه  آزمون کی ای تی (KET) چیست؟ برای چه کسانی کاربرد دارد؟ و مراحل آزمون چیست؟

امتحان دوم: لیسنینگ (مدت زمان ۳۰ دقیقه)

داوطبین توانایی شان را در استخراج اطلاعات از مکالمات ضبط شده با سطح دشواری متفاوت نشان می دهند.

امتحان سوم: اسپیکینگ (مدت زمان حدود ۱۱ دقیقه)

این آزمون به صورت دو نفره اجرا می شود. دو ممتحن بیان شفاهی داوطلبین، که باید قادر به درک و پاسخ صحیح باشند، را مورد ارزیابی قرار می دهند.

تاریخ های برگزاری آزمون پی ای تی (PET)

آزمون پی ای تی شش بار در سال در تاریخ های از پیش تعیین شده در ماه های مارس، می، ژوئن (دو بار)، نوامبر و دسامبر برگزار می شود. امتحان PET تنها در ۲۴۰۰ مرکز رسمی امتحانی دانشگاه کمبریج در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا انجام می شود.  برای ثبت نام داوطلبین باید حداقل ۱۰ هفته زودتر از تاریخ امتحان اقدام کنند.

در کتاب اشتباهات رایج آزمون پی ای تی می توانید با اشتباهاتی که در این آزمون به طور رایج اتفاق می افتد آشنا شوید.

Cambridge PET Exam

B1 Preliminary, formerly known as Cambridge English: Preliminary (PET), is one of our Cambridge English Qualifications. It is the English language exam that shows you have mastered the basics.

A B1 Preliminary qualification shows that you have mastered the basics of English and now have practical language skills for everyday use.

This exam is the logical step in your language learning journey between A2 Key and B2 First.

Key facts

CEFR level:B1
Scale score:140–159
Test format:Computer or paper-based
No. of papers:3
Exam length:About 2 hours 20 minutes

 

برچسب‌ها:
مدیریت

مهران اشرفی هستم، کارشناس مترجمی زبان و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، علاقمند به تدریس، ترجمه، دیجیتال مارکتینگ و سایر مباحث مدیریتی. سعیم در زبان پژوه آموزش زبان و در اختیار نهادن منابع زبانهای مختلف برای زبان پژوهان است.

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*
نظرات سایت توسط گوگل محافظت می شوند. سیاست های حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات.

0