زبان پژوه

نحوه یادگیری صحیح و اصولی زبان انگلیسی با فیلم، کارتون و سریال زبان اصلی

نحوه یادگیری صحیح و اصولی زبان انگلیسی با فیلم، کارتون و سریال زبان اصلی

اگر شما هم به فکر یادگیری و تقویت زبان انگلیسی با فیلم، کارتون و سریال هستید، یکی از بهترین راه های تقویت زبان دیدن فیلم ها و سریال هایی است که به زبان مورد نظرتان باشند.

فیلم ها، سریال ها و انیمیشن های زبان اصلی یکی از بهترین گزینه های تقویت و یادگیری هر زبانی هستند. چرا که در عین داشتن ماهیتی جذاب، در این فیلم ها و انیمیشن ها به زبان ساده و روان گویش می شود و زبان آموز می تواند در کنار لذت بردن از آنها، اقدام به تقویت مهارت های زبانی خود نماید. در ادامه مطلب به توضیحاب کامل تر و آموزش نحوه استفاده از این انیمیشن جذاب خواهیم پرداخت.

 یادگیری و تقویت زبان با فیلم و کارتون

۱- روش کمکی

فیلم ها و انیمیشن هایی که با اهداف آموزش زبان تهیه نشده اند تنها می توانند به عنوان منابع کمکی مورد استفاده قرار بگیرند به این معنی که شما در فرآیند یادگیری زبان در حالی که از منابع دیگری برای تقویت زبان استفاده می کنید، از فیلم ها و انیمیشن های مناسب استفاده نمایید. استفاده از انیمیشن ها به دلیل استفاده از ادبیات ساده تر در کلمات و گفتار شخصیت ها، مناسب تر از فیلم ها خواهد بود. تقویت listening، تقویت دایره لغات، درک اصطلاحات در گفتار های عامیانه و … از مزایای استفاده از فیلم و انیمیشن هستند.

۲- روش استفاده از فیلم و کارتون برای تقویت زبان

a. استفاده از زیرنویس:

اگر قصد تقویت زبان انگلیسی با فیلم و انیمیشن را دارید توصیه می شود انیمیشن ها حتما با استفاده از زیر نویس انگلیسی مورد استفاده قرار بگیرد. در هنگام مشاهده انیمیشن پس از ظاهر شدن زیرنویس می توانید فیلم را متوقف کرده زیرنویس را بخوانید و مجدد فیلم را اجرا کنید. این کار سبب خواهد شد که با نوشتار و تلفظ کلمات و جملات جدید به طور همزمان آشنا شوید.

b. استفاده از دیکشنری:

در هنگام مشاهده فیلم توصیه می شود یک نرم افزار دیکشنری ساده و مناسب باز باشد تا به سرعت معنای کلمات نا آشنا را جستجو کنید و ادامه فیلم را مشاهده کنید. البته اگر معنای کلمات نا آشنا قابل حدس زدن است می توانید روی کاغذ نوشته و بعدا آن ها را در دیکشنری چک کنید.

c. مشاهده چند باره:

رمز فراگیری یک زبان و کلا مسائلی که با حافظه در ارتباط است، تکرار است. لذا اگر قصد دارید از فیلم ها و انیمیشن ها برای یادگیری زبان انگلیسی بهره ببرید آن ها یا دو یا سه بار مشاهده کنید. همچنین می توانید تکرار آنها را با فواصل زمانی مناسب نگاه کنید تا خسته کننده نباشند.

همچنین می توانید یک بار آنها را با زیرنویس انگلیسی مشاهده کنید و یک بار بدون زیر نویس نگاه کنید. حتی اگر تمایل دارید که ببینید معنای اصطلاحات را خوب فهمیده اید می توانید از زیرنویس فارسی خوب نیز استفاده کنید (البته استفاده از زیرنویس فارسی زیاد توصیه نمی شود). در هر صورت فراموش نکنید که مشاهده دوباره یک فیلم به قصد فراگیری زبان انگلیسی خیلی موثرتر از دیدن دو فیلم مختلف خواهد بود.

d. استفاده از پلیر (پخش کننده) مناسب:

استفاده از نرم افزار پلیر (پخش کننده) مناسب برای دیدن فیلم ها خیلی کمک کننده خواهد بود یکی از بهترین نرم افزار جهت مشاهده فیلم ها KM Player است. آخرین ورژن آنرا را از اینترنت دانلود کنید. ویژگی های این نرم افزار سبب شده است که یکی از بهترین نرم افزارها جهت مشاهده فیلم و سریال باشد.

برای مثال با دکمه Space کیبورد می توان فیلم را Pause یا Play کرد یا اینکه با دکمه های ] یا [ بر روی کیبورد می توان زیرنویس را جلو یا عقب برد که در بعضی مواقع بسیار مناسب خواهد بود همچنین این نرم افزار تمامی فرمت های فایل های ویدیویی را جرا خواهد کرد.

در انتها شما رو به دیدن یه کلیپ زیبای آموزش زبان با کارتون زوتوپیا دعوت می کنیم:

دیدگاه‌ها (0)

  • لینک دانلود فایل های رایگان در انتهای تمامی مطالب قرار دارد. با کلیک بر روی لیست باز شونده انتهای مطالب می توانید به لینک دانلود و اطلاعات فایل دسترسی داشته باشید. این فهرست معمولا با عبارت " لینک دانلود + توضیحات " یا عبارت "دانلود ..." شروع می شود.
  • پسورد تمامی فایل ها langpro.ir یا www.englishpro.ir با حروف کوچک می باشد.
  • لطفا از درج دیدگاه های غیر مرتبط با مطلب خودداری فرمایید.
  • فارسی تایپ کنید و برای سوال مجدد در صفحه از دکمه پاسخ دادن استفاده نمایید. نظرات فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • قبل از ارسال کامنت حتما متن پست و نظرات سایر دوستان را بخوانید. نظرات اسپم و تکراری تایید نخواهند شد.
  • نظرات شما ممکن است بدون پاسخ تایید شوند که در این صورت باید منتظر پاسخ از سوی دیگر کاربران باشید.
  • دیدگاه ها بعد از تایید مدیریت نمایش داده خواهند شد.
  • لطفا انتقادات و پیشنهادات و همچنین درخواست های خود را از بخش های تماس با ما و چت آنلاین ارسال نمایید.