زبان پژوه

آموزش گرامر زبان انگلیسی: وجه امری در انگلیسی | Imperative Mood in English

آموزش گرامر زبان انگلیسی: وجه امری در انگلیسی | Imperative Mood in English

تو این نوشته از زبان پژوه می خوام گرامر وجه امری (Imperative mood) تو زبان انگلیسی را آموزش بدم. از این وجه همونطور که از اسمش بر میاد برای دستور دادن و امثالهم استفاده می شه. با هم بریم برای آموزش این بخش از گرامر انگلیسی. 😉

آموزش گرامر وجه امری زبان انگلیسی

فعل امر برای بیان منظورهای مختلفی از قبیل خواهش و تقاضا، پند و اندرز، التماس و دعا، و بالاخره برای امر واقعی به کار می ره.

چنانچه عملی یا عدم انجام فعلی رو از مخاطب بخوایم از وجه امری استفاده می شه. مصدر بدون to تو زبان انگلیسی فعل امره و این فعل می بایستی تو ابتدای جمله نوشته بشه.

خب موافقین یه چندتا مثال بزنم؟

مثال:

مصدر:  to come
فعل امر : come

مصدر:  to listen
فعل امر: listen

مصدر:  to stand
فعل امر: stand

Give the book to me

کتاب را به من بدهید.

فعل امر و خواهش و تقاضا، اکثرا با اضافه کردن کلمه Please به اول یا آخر جمله امری و یا اضافه کردن Shall we ،shall I یا Will you به آخر جملۀ امری صورت می گیره. به مثالای زیر توجه کنین:

Please give me the book

لطفا کتابو به من بدین.

Please turn the light on

لطفا چراغو روشن کنین.

چنانچه بخوایم وجه امری رو منفی کنیم کافیه do not را به صورت فرم مخفف don’t تو ابتدای جمله قرار بدیم.

به مثال های زیر دقت کنین:

مثبت: ! come here

بیا اینجا

منفی: ! don’t come here

اینجا نیایید

مثبت: ! Listen to me

به حرف من گوش کن

پیشنهاد زبان پژوه  جملات و کلمات رایج انواع طعم ها در زبان انگلیسی با ترجمه فارسی | Flavors in English

منفی: ! don’t listen to him

به حرف او گوش نکنید.

نکته کلیدی: توجه داشته باشین you همیشه در وجه امری مستتر هست و احتیاجی به بیانش نیست مگر در مواردی که اشاره به فرد خاصی صورت بگیره و در اینجا تاکید روی فرد به خصوصی بین چند نفر هست. هنگام بیان این طور جمله ها باید سعی کنین کلمه you با فشار و تاکید بیشتری تلفظ بشه.

You come here

شما به اینجا بیایید (نه شخص دیگه ای)

مکمل یادگیری

امیدوارم از مطلب بالا لذت برده باشین و بحث وجه امری در زبان انگلیسی رو یاد گرفته باشین. و اما برای یادگیری بیشتر گرامر انگلیسی پیشنهاد می کنم فیلم آموزش گرامر کامل زبان انگلیسی The Complete English Grammar رو فراموش نکنین.

و اما نکته ای که در اینجا حائز اهمیت بسیاره و اغلب زبان آموزا ازش غافل می شن، عناصر مهم در یادگیری و به یادسپاری مطالب مورد مطالعه هست. این سه عنصر، تمرین، تکرار و نظم در یادگیری هستن. بر کسی پوشیده نیست که اگر این سه عنصر در هنگام مطالعه و یادگیری مورد غفلت زبان آموز یا در کل محصل ها قرار بگیره، بی شک تنها عایدیش، اتلاف زمان و هزینه برای یادگیری هست. پس هر مبحثی رو که می خوایم یاد بگیریم باید به این سه عنصر توجه ویژه ای داشته باشیم.

موارد آموخته شده رو تمرین کنیم، تمرین هامونو تکرار کنیم و از همه مهم تر در این دو موضوع نظم و ترتیب داشته باشیم. امیدوارم موارد گفته شده بتونه برای شما زبان آموزای عزیز مفید واقع شده و گامی در جهت بهبود دانش زبانی شما باشه. ما در زبان پژوه همیشه سعی می کنیم بهترین ها را برای شما به ارمغان بیاوریم.

پیشنهاد زبان پژوه  جملات رایج مکالمه زبان انگلیسی در اداره پست | English in Post Office
مدیریت

مهران اشرفی هستم، کارشناس مترجمی زبان و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، علاقمند به تدریس، ترجمه، دیجیتال مارکتینگ و سایر مباحث مدیریتی. سعیم در زبان پژوه آموزش زبان و در اختیار نهادن منابع زبانهای مختلف برای زبان پژوهان است.

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*
نظرات سایت توسط گوگل محافظت می شوند. سیاست های حفظ حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات.

0