ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
  مرجع تخصصی منابع آموزشی زبان های خارجی
  امروز سه شنبه - 26 شهریور 1398

 • دانلود زبان انگلیسی تخصصی بازرگانی و تجارت Intelligent Business
 • دانلود زبان تخصصی توریسم و گردشگری Career Paths: Tourism
 • دانلود زبان انگلیسی تخصصی پزشکی Career Paths: Medical
 • دانلود زبان تخصصی مدیریت مالی و سرمایه گذاری Career Paths: Finance

دانلود کتاب آموزش زبان شناسی برای مبتدیان Linguistics for Dummies مطلب ویژه

دانلود کتاب آموزش زبان شناسی از پایه Linguistics for Dummiesدر این مطلب کتاب آموزش زبان شناسی برای مبتدیان (Linguistics for Dummies) را خدمت شما زبان آموزان گرامی و علاقمندان به رشته زبان شناسی و نیز دانشجویان و اساتید این رشته تقدیم می کنیم. همانطور که می دانیم، رشته زبانشناسی در کارشناسی ارشد یکی از رشته های مجموعه زبان ها می باشد. محصلان این رشته اغلب در دوره کارشناسی شان، گرایش های سه گانه رشته زبان انگلیسی را به دلیل نبود این رشته در مقطع کارشناسی گذرانده اند. البته دانشجویان ارشد زبان شناسی حوزه مطالعه شان صرفا زبان انگلیسی نیست و سایر زبان ها را نیز مانند زبان فارسی، عربی و غیره مورد مطالعه قرار می دهند. اصولا علم زبان شناسی علم مطالعه ریشه زبان ها و عناصر تشکیل دهنده و تاریخچه آنهاست. در ادامه بیشتر با علم زبان شناسی و نیز کتاب Linguistics for Dummies آشنا می شویم.

دانلود کتاب دستور گشتاری زبان انگلیسی Transformational Grammar مطلب ویژه

دانلود کتاب آموزش گرامر زبان انگلیسی Transformational Grammarدر این مطلب کتاب دستور گشتاری زبان انگلیسی را با نام Transformational Grammar از دانشگاه کمبریج انگلستان برای زبان آموزان و دانشجویان رشته زبان انگلیسی و زبان شناسی معرفی می نماییم. به مانند سایر کتاب های دستور زبان انگلیسی کتاب حاضر نیز به بررسی مباحث گرامری و دستوری این زبان می پردازد. وجه تمایز این کتاب با سایر کتب معرفی شده در زبان پژوه، رویکرد زبان شناسانه این کتاب است. در ادامه به بررسی بیشتر کتاب و بحث آموزش گرامر انگلیسی می پردازیم.

دانلود کتاب آشنایی با چامسکی Chomsky for Beginners مطلب ویژه

دانلود کتاب آشنایی با چامسکی Chomsky for Beginnersنوام چامسکی به عنوان یکی از بزرگترین زبان شناسان عصر ما، تاثیر به سزایی در پیشرفت و تکامل علم زبان شناسی در عصر حاضر داشته است. در کتاب حاضر که تا حدودی با تصویر سازی های طنز قصد داشته ذهن مخاطب را با آثار و کارهای این زبان شناس نامی آشنا کند، مطالب جالبی راجع به وی، آثار و نوشته هایش، عقاید و افکارش آورده شده است. در ادامه به بررسی کوتاهی پیرامون زندگی این دانشمند بزرگ پرداخته، وی را بیشتر معرفی کرده و کتاب حاضر را خدمتتان تقدیم می نماییم.

دانلود کتاب زبان شناسی انگلیسی Exploring Language Structure مطلب ویژه

دانلود کتاب زبان شناسی انگلیسی Exploring Language Structureدر کتاب بررسی ساختار زبان برای دانشجویان (Exploring Language Structure) بسیاری از مباحث کلیدی زبان انگلیسی مانند واژه شناسی زبان (Morphology) نحوه زبان (Syntax) طبقه بندی واژگان (Word Classes) و ... شرح داده می شود. این کتاب منبع بسیار مهمی برای آن دسته از دانشجویان و علاقمندان به زبان و علم زبانشناسی است که به دنبال مطالعه‌ی پایه ای و ساختاری زبان از ابتدا تا مباحث پیچیده و دشوار هستند. در ادامه به بررسی بیشتر این کتاب و بخش های آن می پردازیم.

دانلود کتاب زبانشناسی انگلیسی English as a Contact Language مطلب ویژه

دانلود کتاب زبانشناسی انگلیسی English as a Contact Languageدر این مطلب کتاب زبانشناسی "انگلیسی در نقش زبان ارتباطی" با نام اصلی (English as a Contact Language) را خدمت شما زبان پژوهان و بالاخص زبان شناسان و علاقمندان به حوزه زبان شناسی معرفی می نماییم. در این کتاب به بررسی زبان انگلیسی و نقش آن در ارتباطات و توانایی های ارتباطی این زبان بحث شده است. در ادامه به بررسی بیشتر این کتاب می پردازیم.

دانلود کتاب Psycholinguistic and Sociolinguistic Perspectives on Second Language Learning and Teaching بررسی روانشناسی و جامعه شناسی زبان در یادگیری و تدریس زبان دوم مطلب ویژه

دانلود کتاب روانشناسی و جامعه شناسی زبان شناسی Psycholinguistic and Sociolinguistic Perspectives on Second Language Learning and Teachingجامعه شناسی زبان یا Sociolinguistics و نیز روان شناسی زبان که معادل انگلیسی اش Psycholinguistics می باشد، به بررسی تاثیر این دو علم در علم زبان شناسی و روابط متقابل بین آنها و نیز تاثیر زبان روی فرهنگ و ... می پردازد. در جامعه شناسی زبان به تاثیرات زبان در جامعه پرداخته شده و در روانشناسی زبان نیز مباحثی پیرامون رابطه بین مقوله زبان و علم روانشناسی مطرح می شود. علم زبان شناسی یکی از علوم نوینی است که در سده اخیر توجه بسیاری از محققان و پژوهشگران عرصه زبان را به خود معطوف نموده است. این علم همانگونه که از نامش نیز مشخص است به بررسی موشکافانه زبان در معنای خاصش می پردازد. گرایش زبان شناسی که امروزه در دانشگاههای کشور تدریس می گردد در مقطع کارشناسی ارشد بوده و دانشجویان اغلب پس از طی دوره کارشناسی رشته زبان انگلیسی (در هر سه گرایش مترجمی، ادبیات و آموزش) علاقمند به انتخاب و ادامه تحصیل در این گرایش از گروه زبانشناسی و زبانهای خارجی می شوند.

دانلود کتاب روش تحقیق در زبانشناسی Projects in Linguistics مطلب ویژه

دانلود کتاب روش تحقیق در زبانشناسی Projects in Linguisticsکتاب روش تحقیق در زبان شناسی با نام انگلیسی Projects in Linguistics پیرامون شیوه های تحقیق در علم زبانشناسی نگاشته شده است. علم زبان شناسی یکی از علوم نوینی است که در عصر حاضر به بررسی تغییر و تحولات زبانی، تاریخچه و نحوه پیدایش زبان و دیگر مسائل مربوط به آن می پردازد. در کتاب حاضر یکی از پایه ای ترین مسائل این رشته یعنی روش تحقیق در زبانشناسی مورد بررسی قرار می گیرد.

دانلود کتاب زبانشناسی «زبان های اشاره» - Sign Languages مطلب ویژه

دانلود کتاب زبان های اشاره Sign Languagesکتاب Sign Languages از انشارات دانشگاه کمبریج به بحث پیرامون نحوه‌ی شکل گیری زبان های اشاره و تاثیر آنها در به وجود آمدن زبان های کنونی و اثرشان بر روی گرامر و دستور زبان این زبانها می پردازد.  کتاب Sign Languages به مواردی همچون تاریخچه تشکیل و نحوه‌ی انتقال این زبان های اشاره و نیز مشخه های مشترک Crosslinguistic در آنها می پردازد. کتاب حاضر را به تمام علاقمندان به رشته زبانشناسی و نیز دانشجویان و اساتید این رشته توصیه می نماییم. هم اکنون کتاب آماده دریافت از زبان پژوه می باشد.

 

دانلود کتاب زبان شناسی شناختی The Cognitive Linguistics Reader مطلب ویژه

دانلود کتاب زبانشناسی The Cognitive linguistics Readerدر این مطلب کتاب زبانشناسی شناختی The Cognitive Linguistics Reader را خدمت شما علامندان به علم زبانشناسی تقدیم می کنیم. زبان شناسی شناختی یا The Cognitive Linguistics مکتب جدیدی در علم زبانشناسی است. هدف این شاخه از زبانشناسی، ایجاد رویکردی علمی برای مطالعه‌ی پدیده‌ی زبان با استفاده از ابزارهایی مانند فلسفه، علم اعصاب و علوم کامپیوتر می باشد. در کتاب حاضر نیز به طور مفصل به این بحث پیرامون زبان شناسی پرداخته شده است. خواندن این کتاب را به دانشجویان، اساتید و علاقمندان به علم زبان شناسی توصیه می کنیم. کتاب The Cognitive Linguistics Reader هم اکنون آماده دریافت از زبان پژوه می باشد.

دانلود کتاب تاریخ زبان انگلیسی History of English مطلب ویژه

دانلود کتاب تاریخ زبان انگلیسی History of Englishکتاب تاریخ زبان انگلیسی یا History of English به بررسی تغییرات و تحولات زبان انگلیسی از قرن پنجم تا کنون می پردازد. این کتاب همچنین به معرفی و تشریح مفاهیم کلیدی زبان شناسی در زبان انگلیسی پرداخته و با تدوین بخش هایی به نام Discussion Point سعی در به چالش کشیدن مطالب گفته شده دارد. علاوه بر این خوانندگان را به جمع آوری و بررسی یافته های خود نیز ترغیب می نماید. در کل کتاب بسیار خوبی برای کسانی است که به دنبال کسب آگاهی از سیر تحولات تاریخی زبان انگلیسی می باشند. هم اکنون کتاب تاریخ زبان انگلیسی را می توانید از زبان پژوه دریافت دارید.

دانلود مجموعه مجلات زبان شناسی The Linguistics Journal مطلب ویژه

Linguistic Journal

در این مطلب سری مجلات زبانشاسی The Linguistics Journal را تقدیم حضورتان می کنیم. این سری مجله ها با هدف بالا بردن سطح آگاهی و بروز رسانی اطلاعات دانشجویان و اساتید محترم این رشته از زبان پژوه منتشر می شود. این سری مجلات از تاریخ 2007 تا 2011 بوده و حاوی مطالبی بسیار جالب و خواندنی در خصوص علم زبان شناسی است. امید است مورد توجه شما کاربران محترم واقع شده باشد. هم اکنون این مجموعه ارزشمند آماده دریافت از زبان پژوه می باشد.

دانلود کتاب راهنمای مطالعه زبانشناسی How to Study Linguistics مطلب ویژه

دانلود کتاب نحوه مطالعه زبان شناسی How to Study Linguisticsدر این مطلب کتاب How to Study Linguistics یا نحوه مطالعه زبان شناسی را خدمت شما زبان پژوهان عزیز تقدیم می کنیم. کتاب حاضر به بررسی نحوه ی یادگیری و مطالعه در باب علم زبانشناسی می پردازد. این کتاب به ادعای نویسنده ی آن تقریبا تمامی جنبه های زبانشاسی را پوشش داده و مناسب افراد مبتدی در عرصه ی زبان شناسی می باشد. نویسنده ی این کتاب در ویرایش جدید با اعمال تغییراتی در آن توانسته کتاب را جذاب تر و قابل درک تر نماید. زبان پژوه این کتاب را به تمامی زبان پژوهان و به ویژه دانشجویان و اساتید محترم رشته ی زبانشناسی تقدیم می نماید.

دانلود کتاب یادگیری زبان در کودکان دو زبانه Language Acquisition of a Bilingual Child مطلب ویژه

دانلود کتاب یادگیری زبان دوم در کودک دو زبان Language Acquisition of a Bilingual Childاین بار نیز قصد داریم کتابی از سری کتب علم زبان شناسی را خدمت شما کاربران محترم معرفی نماییم. کتاب حاضر همانطور که از نامش نیز بر می آید به بررسی فرآیند فراگیری زبان در کودکان دو زبانه می پردازد. همانطور که می دانید علم زبانشناسی یکی از جالب ترین و هیجان انگیز ترین علوم به جهت دارا بودن ویژگی کشف و یافتن رموز جدید در عرصه ی تشکیل و توسعه ی زبان می باشد. کتاب حاضر هم به بخش کوچکی از این علم وسیع پرداخته و نحوه ی یادگیری  زبان را در کودکان دو زبانه (برای مثال در ایران کودکان آذری، یا کرد و یا عرب) مورد بررسی قرار داده است. این کتاب منبع خوبی برای دانشجویان و اساتید محترم زبانشناسی می باشد. امید است مورد توجه این قشر از کاربران محترم قرار گرفته باشد. لینک دانلود مستقیم این اثر ارزشمند را می توانید هم اکنون از زبان پژوه دریافت فرمایید.

دانلود کتاب زبان شناسی کاربرد و درک زبان Language Usage and Cognition مطلب ویژه

دانلود کتاب زبان شناسی کاربرد و شناخت زبان Language Usage and Cognitionدر این کتاب نویسنده به بررسی ساختار زبان، شباهت ها، تفاوت ها، تغییر و تحولات زبانی و ... می پردازد. این کتاب نوشته ی پروفسور Joan Bybee استاد دانشگاه نیو مکزیکو بوده و یکی از معتبر ترین منابع جهت تحقیق و پژوهش در عرصه ی زبان و زبانشناسی می باشد. دانشجویان رشته ی زبان شناسی و علاقمندان به این علم می توانند از این کتاب بهره مند گردند. بدون هیچ توضیح اضافی به سراغ لینک دانلود این اثر ارزشمند می رویم.

 

دانلود کتاب درآمدی بر زبان An Introduction to Language مطلب ویژه

دانلود کتاب درآمدی بر زبان An Introduction to Language 9thدر این مطلب کتاب درآمدی بر زبان را با نام اصلی An Introduction to Language را خدمت شما زبان آموزان گرامی و علاقمندان به مطالعه زبان معرفی می کنیم. کتا ب حاضر یکی از مهم ترین منابع آزمون کارشناسی ارشد رشته زبان انگلیسی گرایش مترجمی می باشد. در این کتاب به بررسی زبان، نحوه ی شکل گیری آن، ساختارها و ... پرداخته می شود. این نسخه ویرایش نهم این کتاب مهم و کاربردی می باشد. داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد مترجمی نیاز مبرمی به این کتاب دارند. از این رو تصمیم بر این شد که در این پست این کتاب را معرفی کرده و  آن را در اختیار شما کاربران محترم زبان پژوه قرار دهیم. امید است مورد توجه شما واقع شده باشد.

دانلود کتاب روش تحقیق در زبانشناسی Research Methods in Linguistics مطلب ویژه

دانلود کتاب روش تحقیق در زبان شناسی Research Methods in Linguisticsدر این مطلب کتاب روش تحقیق در زبانشناسی را با نام Research Methods in Linguistics خدمت شما زبان پژوهان عزیز تقدیم می کنیم. کتاب حاضر همان طور که از نامش نیز بر می آید به بررسی روش های تحقیق در زبان شناسی می پردازد. این کتاب بسیار مورد نیاز دانشجویان و اساتید زبانشناسی می باشد. یکی از بهترین منابع روش های تحقیق در زبان شناسی همین کتاب است. لینک دانلود این کتاب ارزشمند را هم اکنون می توانید از زبان پژوه دریافت فرمایید.

دانلود کتاب زبان شناسی Events, Phrases and Questions مطلب ویژه

دانلود کتاب زبانشناسی Events Phrases Questionsدر این مطلب کتاب زبان شناسی Events, Phrases and Questions را خدمت شما زبان پژوهان عزیز معرفی می کنیم. کتاب حاضر نیز مانند سایر کتاب های معرفی شده در بخش زبان شناسی سایت، منبع علمی مناسبی برای پژوهندگان، زبان شناسان و دانشجویان زبانشناسی می باشد. این کتاب همانطور که از اسمش نیز پیداست، به بررسی رویدادها، عبارات و پرسش ها می پردازد. لینک دانلود این کتاب را می توانید هم اکنون از زبان پژوه دریافت نمایید.

دانلود کتاب زبان شناسی «تدریس زبان - Language Teaching» مطلب ویژه

دانلود کتاب زبانشناسی تدریس زبان Language Teachingدر این مطلب کتاب زبان شناسی «تدریس زبان» که به انگلیسی Language Teaching  نامگذاری شده می پردازیم. کتابی که پیش رو دارید به بررسی عملی نظریه ی زبانشناسی می پردازد. این کتاب نیز از سری کتاب های ضروری و مهم مورد استفاده ی اهالی زبانشناسی و آموزش زبان می باشد. لینک دانلود این اثر ارزشمند را می توانید هم اکنون از زبان پژوه دریافت فرمایید.

مجموعه آموزش زبان تخصصی خلبانی و مکالمات هوانوردی AirSpeak یکی از کامل ترین مجموعه های آموزش زبان تخصصی هوانوردی و خلبانی است. این مجموعه کاری است از انتشارات Pearson Longman و به اعتبار ... - بیشتر بخوانید
  با توجه به کثرت منابع موجود در بازار آشفته ی زبان انگلیسی در این مطلب سعی می کنم تا برترین منابع موجود برای کسب نمره ی حداقل 7 در آزمون آیلتس را معرفی کنیم. البته زبان آموزان عزیز ... - بیشتر بخوانید

آخرین دیدگاه‌ها

 • نوشته شده توسط Bahar
 • نوشته شده توسط هانیه

  سلام.من این برنامه روازچندتاسایت مختلف دانلودکردم ولی هیچ کدوم نصب… بیشتر بخوانید

 • نوشته شده توسط irajjavdani

  سلام و خسته نباشید میگم خدمت شما و همکارانتون مطالب… بیشتر بخوانید

 • نوشته شده توسط امین

  سلام. ضمن تشکر از مدیریت سایت بابت ارائه مطالب بسیار… بیشتر بخوانید

 • نوشته شده توسط رضا

  سلام، اولا خیلی خوشحالم که سایت شمارو پیدا کردم. از… بیشتر بخوانید

آخرین مطالب آرشیو ها

برترین مطالب

مشترک دائم ما باشید

عضویت در خبرنامه

‫با اشتراک در خبرنامه آخرین مطالب سایت در ایمیل شما خواهد بود.

‫ایمیل شما کاملا محفوظ است.

نرم افزارهای مورد نیاز

به ما اعتماد کنید

logo-samandehi

تبلیغات