telegram کانال تلگرام زبان پژوه

دانلود کتاب آموزش و تدریس زبان دوم second language teaching and learning 

کتاب روش تدریس و یادگیری زبان دوم با نام اصلی Second Language Teaching & Learning اثر دکتر دیوید نونان یکی از کتاب های خوب در حوزه زبان شناسی و مطالعه شیوه یادگیری و تدریس زبان دوم می باشد. این کتاب مختص زبان شناسان نبوده و مدرسین و دبیران زبان نیز می توانند از آن بهره ببرند. در مناطق و کشورهایی که بیش از یک زبان در آنها رایج است (مانند ایران) می توان از این کتاب در جهت تقویت و بهبود شیوه یادگیری و تدریس زبان دوم استفاده کرد. ادامه‌ی توضیحات را می توانید پس از دانلود کتاب در مقدمه آن مطالعه فرمایید. هم اکنون امکان دانلود این کتاب ارزشمند از زبان پژوه برای شما دبیران، اساتید و زبان شناسان گرامی فراهم است.

دانلود کتاب آموزش زبان شناسی برای مبتدیان Linguistics for Dummies

در این مطلب کتاب زبان شناسی برای مبتدیان (Linguistics for Dummies) را خدمت شما زبان آموزان گرامی و علاقمندان به رشته زبان شناسی و نیز دانشجویان و اساتید این رشته تقدیم می کنیم. همانطور که می دانیم، رشته زبانشناسی در کارشناسی ارشد یکی از رشته های مجموعه زبان ها می باشد. محصلان این رشته اغلب در دوره کارشناسی شان، گرایش های سه گانه رشته زبان انگلیسی را به دلیل نبود این رشته در مقطع کارشناسی گذرانده اند. البته دانشجویان ارشد زبان شناسی حوزه مطالعه شان صرفا زبان انگلیسی نیست و سایر زبان ها را نیز مانند زبان فارسی، عربی و غیره مورد مطالعه قرار می دهند. اصولا علم زبان شناسی علم مطالعه ریشه زبان ها و عناصر تشکیل دهنده و تاریخچه آنهاست. در ادامه بیشتر با علم زبان شناسی و نیز کتاب Linguistics for Dummies آشنا می شویم.

آشنایی با چامسکی Chomsky For Beginners

نوام چامسکی به عنوان یکی از بزرگترین زبان شناسان عصر ما، تاثیر به سزایی در پیشرفت و تکامل علم زبان شناسی در عصر حاضر داشته است. در کتاب حاضر که تا حدودی با تصویر سازی های طنز قصد داشته ذهن مخاطب را با آثار و کارهای این زبان شناس نامی آشنا کند، مطالب جالبی راجع به وی، آثار و نوشته هایش، عقاید و افکارش آورده شده است. در ادامه به بررسی کوتاهی پیرامون زندگی این دانشمند بزرگ پرداخته، وی را بیشتر معرفی کرده و کتاب حاضر را خدمتتان تقدیم می نماییم.

بررسی ساختار زبان انگلیسی Exploring Language Structure

در کتاب بررسی ساختار زبان برای دانشجویان (Exploring Language Structure) بسیاری از مباحث کلیدی زبان انگلیسی مانند واژه شناسی زبان (Morphology) نحوه زبان (Syntax) طبقه بندی واژگان (Word Classes) و ... شرح داده می شود. این کتاب منبع بسیار مهمی برای آن دسته از دانشجویان و علاقمندان به زبان و علم زبانشناسی است که به دنبال مطالعه‌ی پایه ای و ساختاری زبان از ابتدا تا مباحث پیچیده و دشوار هستند. در ادامه به بررسی بیشتر این کتاب و بخش های آن می پردازیم.

English As A Contact Language

در این مطلب کتاب انگلیسی در نقش زبان ارتباطی (English as a Contact Language) را خدمت شما زبان پژوهان و بالاخص زبان شناسان و علاقمندان به حوزه زبان شناسی معرفی می نماییم. در این کتاب به بررسی زبان انگلیسی و نقش آن در ارتباطات و توانایی های ارتباطی این زبان بحث شده است. در ادامه به بررسی بیشتر این کتاب می پردازیم.

روانشناسی و جامعه شناسی زبان در یادگیری زبان دوم

 

جامعه شناسی زبان یا Sociolinguistics و نیز روان شناسی زبان که معادل انگلیسی اش Psycholinguistics می باشد، به بررسی تاثیر این دو علم در علم زبان شناسی و روابط متقابل بین آنها و نیز تاثیر زبان روی فرهنگ و ... می پردازد. در جامعه شناسی زبان به تاثیرات زبان در جامعه پرداخته شده و در روانشناسی زبان نیز مباحثی پیرامون رابطه بین مقوله زبان و علم روانشناسی مطرح می شود. علم زبان شناسی یکی از علوم نوینی است که در سده اخیر توجه بسیاری از محققان و پژوهشگران عرصه زبان را به خود معطوف نموده است. این علم همانگونه که از نامش نیز مشخص است به بررسی موشکافانه زبان در معنای خاصش می پردازد. گرایش زبان شناسی که امروزه در دانشگاههای کشور تدریس می گردد در مقطع کارشناسی ارشد بوده و دانشجویان اغلب پس از طی دوره کارشناسی رشته زبان انگلیسی (در هر سه گرایش مترجمی، ادبیات و آموزش) علاقمند به انتخاب و ادامه تحصیل در این گرایش از گروه زبانشناسی و زبانهای خارجی می شوند.

دانلود کتاب زبان شناسی Projects in Linguistics

 

کتاب روش تحقیق در زبان شناسی با نام انگلیسی Projects in Linguistics پیرامون شیوه های تحقیق در علم زبانشناسی نگاشته شده است. علم زبان شناسی یکی از علوم نوینی است که در عصر حاضر به بررسی تغییر و تحولات زبانی، تاریخچه و نحوه پیدایش زبان و دیگر مسائل مربوط به آن می پردازد. در کتاب حاضر یکی از پایه ای ترین مسائل این رشته یعنی روش تحقیق در زبانشناسی مورد بررسی قرار می گیرد.

British or American English

 

کتاب British or American English? که در این مطلب به بررسی آن می پردازیم، به بررسی ساختارهای گرامری و لغوی دو لهجه بریتانیایی و امریکایی زبان انگلیسی می پردازد. همانگونه که می دانید در لهجه بریتانیایی برخی کلمات به شیوه دیگری تلفظ شده و نیز برای بعضی مفاهیم اسامی و اصطلاحات متفاوتی از انگلیسی بریتانیایی استفاده می شود. کتاب حاضر به بررسی این مفاهیم و مسائل پرداخته و سعی در تبیین آن دارد. هم اکنون می توانید این کتاب ارزشمند را از زبان پژوه دریافت دارید.

لینک دانلود و توضیحات بیشتر در ادامه‌ی مطلب ...

Sign languages

 

کتاب Sign Languages از انشارات دانشگاه کمبریج به بحث پیرامون نحوه‌ی شکل گیری زبان های اشاره و تاثیر آنها در به وجود آمدن زبان های کنونی و اثرشان بر روی گرامر و دستور زبان این زبانها می پردازد.  کتاب Sign Languages به مواردی همچون تاریخچه تشکیل و نحوه‌ی انتقال این زبان های اشاره و نیز مشخه های مشترک Crosslinguistic در آنها می پردازد. کتاب حاضر را به تمام علاقمندان به رشته زبانشناسی و نیز دانشجویان و اساتید این رشته توصیه می نماییم. هم اکنون کتاب آماده دریافت از زبان پژوه می باشد.

لینک دانلود و توضیحات بیشتر در ادامه‌ی مطلب ...

The Cognitive linguistics Reader

 

زبان شناسی شناختی یا The Cognitive Linguistics مکتب جدیدی در علم زبانشناسی است. هدف این شاخه از زبانشناسی، ایجاد رویکردی علمی برای مطالعه‌ی پدیده‌ی زبان با استفاده از ابزارهایی مانند فلسفه، علم اعصاب و علوم کامپیوتر می باشد. در کتاب حاضر نیز به طور مفصل به این بحث پیرامون زبان شناسی پرداخته شده است. خواندن این کتاب را به دانشجویان، اساتید و علاقمندان به علم زبان شناسی توصیه می کنیم. کتاب The Cognitive Linguistics Reader هم اکنون آماده دریافت از زبان پژوه می باشد.

شما اینجا هستید: خانه گرایش ها - Academic English زبان شناسی - Linguistics

نکات مهم

کاربران محترم لطفا به این نکات توجه فرمایید:

  • زبان پژوه در حال حاضر هیچ آموزشگاهی ندارد.
  • تمامی کتابها به صورت الکترونیکی بوده و از ارایه کتاب کاغذی معذوریم.
  • زبان پژوه فعلا تنها تمرکزش روی زبان انگلیسی است.
  • جهت همکاری، درخواست کتاب یا موارد دیگر لطفا از فرم تماس با ما استفاده فرمایید.

با ما در تماس باشید

  • ارتباط با سایت: Info {at} LangPro.ir
  • تلگرام مدیریت: 72 22 723 0936
  • بخش فروشگاه: LangShop.ir
  • ایمیل بخش فروشگاه: Info {at} LangShop.ir

زبان پژوه در شبکه های اجتماعی