telegram کانال تلگرام زبان پژوه

آموزش تلفظ لغات انگلیسی با The Pronunciation of English

در این مطلب به معرفی کتاب آموزش تلفظ لغات و کلمات انگلیسی با نام The Pronunciation of English می پردازیم. کتاب حاضر به صورت تخصصی و جامع به بحث Pronunciation و تلفظ واژگان انگلیسی پرداخته و سعی داشته با ارایه سلسله مباحثی این بخش از دانش زبانی زبان آموزان را تقویت نماید. امروزه زبان انگلیسی بی‌گمان مهمترین زبان دنیاست. یکی از دلایل این امر تعدد سخنوران این زبان و دیگری گستره‌ی جغرافیایی آن در قاره‌ها و مناطق مختلف جهان می‌تواند باشد. در ادامه بیشتر در این مورد بحث می کنیم.

English Phonetics And Phonology دانلود کتاب آواشناسی و فونتیک زبان انگلیسی

کتاب English Phonetics and Phonology کتاب منبع درس آواشناسی در بسیاری از دانشگاههای کشور می باشد. این کتاب یکی از بهترین منابع یادگیری مباحث آواشناسی زبان است. آواشناسی یکی از دروسی است که اکثر دانشجویان رشته زبان انگلیسی چه گرایش مترجمی، چه ادبیات و چه آموزش دل خوشی از آن ندارند. این درس نیز کم و بیش مانند درس گرامر برای دانشجویان سخت و کسل کننده است. اما همانگونه که می دانیم، آواشناسی و علم فونتیک در زبان انگلیسی یکی از اساسی ترین بخش های آن به شمار می رود. در واقع نداشتن دانش کافی در زمینه فنولوژی و فونتیک ما را از درک بسیاری از مسائل کاربردی در این مباحث باز می دارد.

یادگیری فونتیک زبان انگلیسی

 

 کتاب آشنایی با علم فونتیک در زبان انگلیسی (Introducing Phonetic Science) یکی از بهترین منابع برای مطالعه‌ی علم فونتیک و آواشناسی زبان انگلیسی می باشد. همانگونه که مستخضرید علایم فونتیک به علایمی گفته می شوند که برای نشان دادن نحوه‌ی تلفظ واژگان در زبان انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد. این علایم را بیشتر در دیکشنری ها و فرهنگ های لغات تک زبانه همچون وبستر و آکسفورد می تواند دید. کتاب حاضر به بررسی این علم و مسائل مربوط به آن می پردازد.

آموزش فونتیک و آواشناسی زبان انگلیسی

 

کتاب آشنایی با تاریخچه آواشناسی زبان انگلیسی که هم اکنون خدمت شما کاربران گرامی معرفی می کنیم، از دیگر منابع کاربردی و مفید برای آشنایی با این بخش مهم از علم زبانشناسی می باشد. همانگونه که دانشجویان و اساتید زبان انگلیسی مستحضرند، علم آواشناسی یا همان Phonology که در واقع بخشی از علم زبان شناسی به شمار می رود، یکی از سخت ترین مباحث در این رشته است. این علم همانگونه که از نامش نیز برمی آید، به بررسی نحوه تولید صدا، اجزای حنجره انسان، انواع اصوات تولیدی از آن، نحوه تولید حروف بی صدا و صدا دار و بسیاری مباحث دیگر می پردازد.

You Too Can Speak English

 

 مکالمه به زبان انگلیسی یکی از ضروریات و نیازهای زبان آموزان و دانشجویان رشته زبان انگلیسی می باشد. این نیاز برخی اوقات به قدری ضرورت می یابد که برخی زبان آموزان هزینه های هنگفتی را بابت یادگیری مکالمه انگلیسی به صورت روان و سلیس و با تلفظ Native به آموزشگاههای زبان می پردازند. در این میان یادگیری تلفظ واژگان به صورت صحیح اولین قدم در فراگیری مکالمات انگلیسی می باشد. کتاب آموزش تلفظ لغات و حروف انگلیسی You Too Can Speak English به همین منظور تهیه و تدوین گشته است.

understanding phonics and the teaching of reading کتاب آموزش فونتیک و ریدینگ زبان انگلیسی

 

کتاب آموزش فونیک (تلفظ کلمات و واژگان و تدریس به کمک علایم فونتیک) و روش تدریس بخش خواندن و درک مطلب در زبان انگلیسی همانطور که از عنوانش نیز بر می آید به بررسی روش های آموزش فونیک و چگونگی تدریس مهارت خواندن و درک مطالب در زبان انگلیسی می پردازد. این کتاب شیوه هایی بسیار کاربردی و عملی برای تدریس موثر Reading در زبان انگلیسی معرفی کرده و فونیک را نیز به شیوه‌ای موثر آموزش داده است. کتاب حاضر را به اساتید و دانشجویان رشته‌ی زبان انگلیسی از جمله گرایش آموزش زبان انگلیسی توصیه می کنیم. هم اکنون می توانید این کتاب ارزشمند را از زبان پژوه دریافت نمایید.

کتاب راهنمای تلفظ لغات زبان انگلیسی برای مبتدیان Phonics For Dummies

 

امروزه بسیاری از زبان آموزش در بحث یادگیری فونیک زبان انگلیسی (نحوه تلفظ واژگان و تدریس به کمک علایم فونتیک زبان انگلیسی) و کاربرد آن مشکل داشته و اکثرا نحوه‌ی استفاده از فونتیک را نمی دانند. Phonics for Dummies نیز همانگونه که همیشه از انتشارات For Dummies انتظار می رود، کتابی پرمحتوا با بیانی ساده برای آموزش فونیک به زبان آموزان می باشد. این کتاب به صورت بسیار ساده به بیان و آموزش تک تک آوا ها و نحوه‌ی خواندن این آواها پرداخته و از این طریق ذهن زبان آموز را برای به کارگیری و استفاده از الفبای فونتیک انگلیسی آماده می سازد. الفبای فونتیک زبان انگلیسی همانطور که مستحضرید به منظور سهولت در تلفظ واژگان ابداع گردیده است. این الفبا به افراد غیر انگلیسی زبان و یا حتی انگلیسی زبانی که تلفظ درست واژه ای را نمی دانند از طریق علایمی به آنها یاد می دهد. کتاب Phonics for Dummies به جرات یکی از معتبرترین، موثرترین و در عین حال ساده ترین مرجع آموزش فونیک به زبان انگلیسی می باشد. این کتاب را به زبان آموزانی که در بحث فونیک زبان انگلیسی مشکل دارند توصیه می کنیم. هم اکنون می توانید این کتاب ارزشمند را از زبان پژوه دریافت دارید.

a manual of english phonetics and phonology کتاب آموزش فونتیک و آواشناسی زبان انگلیسی

 

آواشناسی یکی از شاخه های مهم زبان شناسی به شمار می رود. این شاخه به بیان طرز تشکیل اصوات و همچنین دستگاه های تشکیل دهنده‌ی این اصوات و صداها در داخل بدن می پردازد. در زبان انگلیسی نیز به این علم فنولوژی و به علائمی که خواندن این اصوات را برایمان ممکن می کنند، فونتیک گفته می شود. کتاب حاضر به بررسی این مبحث و آموزش آن به طرزی بسیار روان و قابل فهم می پردازد. هم اکنون می توانید این کتاب ارزشمند را از زبان پژوه دریافت فرمایید.

continuum to phonology کتاب آواشناسی زبان انگلیسی

 

در این پست به معرفی کتاب دیگری از سری کتب مربوط آموزش آواشناسی و بررسی ساختار آوانگاره ها می پردازیم. این کتاب منبع بسیار مناسبی برای آندسته از علاقمندانی است که به طور خاص به دنبال مطالعه و تحقیق در مورد فنولوژی و آواشناسی می باشند. بدون ذکر توضیحات بیشتر می رویم سراغ لینک دانلود مستقیم کتاب از زبان پژوه. هم اکنون می توانید این کتاب را از زبان پژوه دریافت فرمایید.

an introduction to english phonetics کتاب درآمدی بر فونتیک زبان انگلیسی

دانستن و به کارگیری آوانگاره یا همان فونتیک زبان انگلیسی همیشه از موارد ضروری و اجتناب ناپذیر این زبان و به خصوص برای آندسته از زبان پژوهانی می باشد که رشته شان یکی از گرایش های مترجمی، ادبیات و یا آموزش زبان انگلیسی می باشد. همانگونه که مطلعید دانستن فنوتیک کلمات هنگامی که شما واژه نامه ای را گشوده و به دنبال تلفظ واژه‌ای می گردید بسیار کاربردی می باشد. به صورت تخصصی نیز برای دانشجویان و استادان رشته‌ی زبان انگلیسی به کارگیری این نشانه ها کمک شایانی برای نگارش صحیح تلفظ واژگان می نماید. امید است این کتاب نیز مورد توجه علاقمندان به زبان انگلیسی مخصوصا دانشجویان این رشته قرار گرفته باشد. هم اکنون می توانید این کتاب ارزشمند را از زبان پژوه دریافت فرمایید.

شما اینجا هستید: خانه منابع آموزشی - Resources آواشناسی - Phonology

نکات مهم

کاربران محترم لطفا به این نکات توجه فرمایید:

  • زبان پژوه در حال حاضر هیچ آموزشگاهی ندارد.
  • تمامی کتابها به صورت الکترونیکی بوده و از ارایه کتاب کاغذی معذوریم.
  • زبان پژوه فعلا تنها تمرکزش روی زبان انگلیسی است.
  • جهت همکاری، درخواست کتاب یا موارد دیگر لطفا از فرم تماس با ما استفاده فرمایید.

با ما در تماس باشید

  • ارتباط با سایت: Info {at} LangPro.ir
  • تلگرام مدیریت: 72 22 723 0936
  • بخش فروشگاه: LangShop.ir
  • ایمیل بخش فروشگاه: Info {at} LangShop.ir

زبان پژوه در شبکه های اجتماعی